ידידי האוניברסיטה העברית ושוחריה

אגודת ידידי האוניברסיטה העברית ושוחריה הוקמה בשנת 1933 על ידי אנשי רוח, מהמובילים ביישוב העברי המתחדש בארץ ישראל, בראשם המשורר חיים נחמן ביאליק. 

ידידי האוניברסיטה העברית מסייעים לקידום מעמדה ולחיזוק מטרותיה של האוניברסיטה העברית, ולשמירה על חוסנה ומצוינותה ותרומתם חיונית להמשך ההצלחה. ידידי האוניברסיטה, ביניהם רבים מבוגריה, לוקחים חלק פעיל במגוון אירועים אקדמיים וחברתיים ומשמשים כמנוף להרחבת מעגלי התמיכה באוניברסיטה. ידידי האוניברסיטה בישראל מקיימים פעילויות אקדמיות–אינטלקטואלית, שותפים פעילים ביצירה ונמצאים בחזית העשייה החברתית-כלכלית בישראל. 

לאוניברסיטה העברית אגודות ידידים ב-30 מדינות ברחבי העולם: אירופה, צפון ודרום אמריקה, אוסטרליה, דרום אפריקה ועוד. ידידיה ותומכיה מהווים כוח מרכזי במוניטין הבין-לאומי של האוניברסיטה וידידותם חיונית להצלחתה.

 

חברות במעגל ידידי האוניברסיטה העברית ושוחריה מעודדת:

- מצוינות אקדמית והכרה בינלאומית

- גיוס סגל צעיר מישראל ומחו"ל

- הענקת מלגות לסטודנטים מצטיינים

- הענקת מלגות לסטודנטים הזקוקים לסיוע במימון לימודיהם

- קידום מחקרים פורצי דרך, חידושים ופטנטים

- תמיכה בתעשיות מתקדמות

- קידום קשרי מדע ומחקר בינלאומיים

- תרומה להעצמתה והגברת חוסנה של הכלכלה והחברה הישראלית

- קידום הכשרת אנשי מקצוע בכל תחומי הדעת

 

ארגון בוגרי העברית

האוניברסיטה העברית גאה בבוגריה המהווים קבוצת עילית, המעורבת בחיי העשייה והיצירה בארץ ובעולם והם לה מקור לגאווה. אוניברסיטה מבקשת לרתום אתכם, בוגריה, לעשייה ומעורבות אמת בתחומי ההוראה, המדע והמחקר, למען קידומה של ההשכלה הגבוהה בישראל.

ארגון הבוגרים נותן ביטוי לרצון של האוניברסיטה לראות בבוגריה חלק פעיל ונכבד ממשפחת האוניברסיטה. הארגון מדגיש בחזונו שלושה רעיונות: האחד - לשמר את קשרי הבוגרים לאוניברסיטה העברית, השני - לבנות גשרים וקשרים בין הבוגרים לבין עצמם והשלישי - להפוך את הבוגרים לגורם תומך ותורם לפעילות האוניברסיטה ולציבור הסטודנטים.

ארגון הבוגרים הינו הגוף המנהל את הקשר עם הבוגרים, מתום לימודיהם לתואר וקבלת תעודות הסיום. הארגון מציע פעילויות לקידום יצירת קשרים אישיים, חברתיים ותעסוקתיים הן במערכת האוניברסיטאית והן מחוצה לה. לבוגרינו מוצע מגוון של הטבות ופעילויות, במישור האקדמי (הרצאות, תכניות להמשך לימודים, כנסים מקצועיים),  החברתי (מפגשי רישות ויצירת קשרים) והעסקי (מפגשים עם קובעי מדיניות, יזמים ובעלי חברות).

בוגרי האוניברסיטה העברית לדורותיהם, מישראל והעולם, מונים למעלה מ-280,000 איש ואישה. מאגר הבוגרים מאפשר שמירה על קשר בין הבוגרים לבין האוניברסיטה ובין הבוגרים לבין עצמם. על מנת להגיע למירב בוגרינו, אנו עושים מאמץ תמידי להרחיב ולטייב את מאגר כתובות הדואר האלקטרוני כמו גם לצרף את הבוגרים/ות לערוצי מדיה-חברתית מתקדמים.

בוגרינו מוזמנים להצטרף לארגון הבוגרים, להזמין תעודת 'בוגר אוניברסיטה' וליהנות מהטבות רבות, פעילויות ואירועים המוצעים לחברי הארגון.   שמחים לעמוד לרשותכם תמיד, ארגון בוגרי האוניברסיטה העברית.

 

 

האגף לקשרי חוץ ופיתוח משאבים

יעוד האגף:

- לפעול לחיזוק הקשר עם השותפים והשוחרים בישראל ובחו"ל, על מנת לפתח מערך גיוס משאבים בארץ ובעולם, שייעודו העמדת המשאבים הנדרשים להמשך קידומה ופיתוחה של האוניברסיטה.

- להוביל ולכוון את פעילות גיוס הכספים ברחבי העולם, להיות שותף למיתוג האוניברסיטה ומיצובה כמוסד פורץ דרך וכמרכז מחקר והוראה המובילה בארץ ומהאוניברסיטאות המובילות בעולם, ובתרומתה לחוסנה של מדינת ישראל.

 

תפקידים עיקריים:

- להוות את יחידת פיתוח המשאבים של האוניברסיטה העברית ובתוך כך לתפקד כגוף המכוון, מייעץ ומממש של מדיניות גיוס התרומות של האוניברסיטה.

- לסייע ליחידות האוניברסיטה להגדיר ולתרגם את צרכיהם לפרויקטים ישימים של גיוס תרומות.

- לשמש גורם מקשר ומתווך בין האוניברסיטה לבין אירגוני השוחרים במדינות השונות ולבין תורמים פוטנציאליים.

- להגדיל את הכנסות האוניברסיטה באמצעות גיוס תרומות, אשר יסייעו לאוניברסיטה.

                    => בפיתוח פעילות אקדמית של האוניברסיטה כמרכז  מחקר והוראה המובילה בארץ, ומהאוניברסיטאות  המובילות בעולם.

                   => במימון הפעילות השוטפת ובהשגת איזון תקציבי.